Адміністрація Міста Люблін на потреби програми “Study in Lublin” підготувала новий проект — відеодовідник для майбутніх та теперішніх студентів з України. Короткі відеосюжети охоплюють найважливіші елементи студентського життя в Любліні.

Мета проекту: підтримка процесу вступу українських студентів до люблінських навчальних закладів та допомога молоді з України у щоденних проблемах, а також інформування про специфіку міста.

Сім перших серій поділено на основні тематичні розділи: “Транспорт”, “Вільний час”, “Медицина в Польщі”, “Прописка в Польщі”, “Польська мова”, “Робота в Польщі”, а також “Бізнес в Польщі”.

Відео створено у вигляді Інтернет-щоденника (vloga), який покликаний передусім інформувати молодь.

Ведучою проекту є Марія Мартинюк — студентка з України. У 2014 році вона закінчила Львівський поліграфічний коледж Української академії друкарства за спеціальністю “Видавнича справа та редагування”, де самостійно видала власну збірку поезії, як проект дипломної роботи. Цього ж року Марія вступила на Факультет журналістики у Вищій школі підприємництва та адміністрації у Любліні. Навчаючись на бакалавраті, була активною студенткою та брала участь в житті навчального закладу як головний редактор студентського телебачення WySPA.TV, а також як заступник голови студентського самоврядування ВШПА. У липні 2017 року захистила дипломну роботу. На даний момент навчається на магістратурі. Приймала участь у культурному житті Любліна в якості волонтерки “Майстерень культури” та “Брами Ґродської”. Останні півроку активно співпрацює з Адміністрацією міста Люблін, приймаючи участь у реалізації проектів, які впроваджуються Управлінням неінвестиційних проектів.

Люблін може пишатися першим місцем у Польщі з огляду на кількість іноземних студентів у співвідношенні до загальної кількості студентів у місті. Найчисленнішу групу іноземних студентів в Любліні — 50,5 % становлять українці. Саме тому важливе значення має інтеграція студентів та швидке адаптація до життя міста. Ми робимо усе, щоб українські студенти почувалися в Любліні впевнено та безпечно. З цього виникає основна мета проекту — показати українській молоді наскільки Люблін є відкритим, доступним та пристосованим до їхніх потреб.

Відеоматеріал буде опубліковано на офіційному каналі міста в YouTube “lublinum”, а також на головній сторінці програми “Study in Lublin” у Фейсбуці впродовж лютого-березня поточного року, з періодичністю раз на тиждень.

Просимо контактувати польською, українською, російською та англійською мовами

Study in Lublin study.lublin.eu
ел. адреса: study@lublin.eu
тeл. +48 81 466 25 15
моб.тел. +48 601 815 524
facebook.com/studyinlublin
vk.com/studyinlublin