Програма “Подвійний Диплом”

Реалізація програми «Подвійний диплом» у ВНУ імені Лесі Українки бере свій початок у 2013 році, підтвердженням чого є підписаний договір з Вищою школою економіки та інновацій (м. Люблін, Республіка Польща) для студентів спеціальності «Економіка підприємства».          

З червня 2013 року партнерство за програмою «Подвійний диплом» розпочинається з Краківською гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця за спеціальностями «Інформатика в управлінні» та «Інформатика та економетрія».                                                                                    

Важливість проєвропейського курсу Лесиного вишу зумовили пошук нових партнерів задля реалізації спільних програм. Так, за результатами робочої зустрічі ректорів вишів у 2014-2015 н.р. започатковано спільне проведення стаціонарного навчання для бакалаврів та магістрів за напрямом «Європеїстика», «Європейська адміністрація» із Варшавським університетом.                                                     

Починаючи з 2015 року в контексті розширення українсько-польського співробітництва в галузі освіти та науки студенти ВНУ імені Лесі Українки отримали можливість пройти безкоштовне навчання в магістратурі та бакалавраті за напрямом «Бізнес-адміністрування» в Полонійній Академії в Ченстохові. За домовленість очільників ЗВО учасникам програми надається стипендія, яка покриває витрати на навчання та перебування. Важливо зазначити, що дана програма повністю англомовна.

Важливий етап отримання подвійних дипломів було ініційовано після підписання 30 травня 2015 року договору про співпрацю між Академією імені Яна Длугоша у Ченстохові (що наразі іменується Гуманітарно-природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові). Перша угода про спільне навчання бакалаврів в рамках програми «Подвійний диплом» ВНУ імені Лесі Українки та Академії імені Яна Длугоша у Ченстохові була підписана 15 вересня 2016 року, в результаті чого запроваджено спільне навчання для бакалаврів та магістрів за спеціальністю «Інформатика та математика».

У контексті академічного обміну у травні 2017 року з Університетом Вітовта Великого (Каунас, Литовська Республіка) було розпочато реалізацію спільного навчання бакалаврів за спеціальністю «Біологія».

З грудня 2016 року отримання подвійних дипломів стало можливим для студентів спеціальності «Фізіотерапія». У 2017-2018 н.р. напрями програми «Подвійний диплом» було розширено спеціальностями «Культура в ЗМІ та комунікація», «Біотехнологія», «Фізика», «Фізичне виховання» та «Хімія». Починаючи з 2018 року дипломи відразу двох університетів можуть отримати студенти спеціальності «Соціальна робота», «Туризм та рекреація». З 2020 року, до списку додалась спеціальність «Економіка».        

Партнери Університету

Університет імені Яна Длугоша в Ченстохово
https://www.ujd.edu.pl
Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця
https://www.agh.edu.pl
Університет Вітовта Великого
https://www.vdu.lt/en/
Поморська Академія в Слупську
https://www.apsl.edu.pl
Університет кардинала Стефана Вишинського у Варшаві
https://uksw.edu.pl

Актуальні спеціальності

СпеціальністьЗВО-партнер
ІнформатикаУніверситет кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (Республіка Польща)
Музичне мистецтвоПоморський університет в Слупську (Республіка Польща)
ЕкономікаВища школа економіки та інновацій в Любліні (Республіка Польща)
ЕкологіяУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
ФізикаУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
ХіміяУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
ІнформатикаУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
МатематикаУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
Соціальна роботаУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
ТуризмУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
Фізична терапіяУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
ЕкономікаУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
Польська філологіяУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
Фізичне вихованняУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
Національна безпекаУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)
ПолітологіяУніверситет Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща)

Відгуки учасників програми

Навчання в Поморській Академії в Слупську відкрило для мене багато нового не тільки зовні, але і в мені особисто. Інші погляди на буденні речі, окреслення нових цінностей, по-іншому розставляю пріоритети, виставляю нові цілі. Тому цей досвід обміну для мене безцінний.

Ольга Грищук

Перш за все, хотілось відкрити для себе щось нове. Європа – це двері в новий світ і коли ти відкриваєш для себе ці двері, ти просто розумієш, що можеш досягнути більшого. Коли ми потрапили в Польщу для нас це було певне потрясіння. Наша Україна досить розвинута держава але перебуваючи в Польщі ми зрозуміли, що нам є ще куди рости і до чого прагнути. Коли ми відвідали першу лекцію в Гуманітарно-природничий університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, було враження, що ми потрапили до себе додому. Все було дуже невимушено – атмосфера, розмова польскою мовою, яку ми вивчили безпосередньо перебуваючи в Польщі. Тому я рекомендую взяти участь у програмі, поїхати в Польщу та відкрити для себе нові можливості.

Дмитро Пантік

За час навчання я отримав нові знання з управління та економіки, удосконалив своє знання польської мови, отримав також сертифікат рівня B2, познайомився з польською культурою і традиціями. Викладачі AGH ставились дуже лояльно до нас, українців, і намагались пояснити речі таким чином, аби уникнути мовного бар’єру. Загалом, від навчання в AGH я отримав тільки позитивні враження, як і від міста Краків, яке, на мою думку, є одним з найкрасивіших міст Європи.

Федір Кривицький

Мені пощастило взяти участь у семестровому обміні з Поморською Академією в Слупську. Слупськ – спокійне та затишне невелике місто на півночі Польщі, неподалік Балтійського моря. Жителі Слупська надзвичайно привітні, адже ніколи не відмовляють у проханні показати дорогу або допомогти з валізами. Я за перший тиждень навчання встигла потоваришувати зі студентами з Херсона та Харкова. Мене приємно вразило те, що з нами вони намагаються спілкуватися українською, більше того ‒ просять частіше з ними говорити, аби вони покращували свій рівень знань і могли практикувати з носіями мови. Кожному іноземному студенту пропонуються курси польської мови, завдяки яким буде легше знайти роботу та комунікувати з польськими одногрупниками.

Ольга Ройко

Галерея