Відгуки учасників програми

Навчання мені сподобалося. Ми змогли порівняти навчання в Україні та за кордоном на практиці. Це хороший досвід, зокрема, досвід спілкування з людьми. Викладачі були до нас лояльними, не було ніяких проблем. Для нас були створені хороші умови

Валентина Свиріпа

Навчання в Поморській Академії в Слупську відкрило для мене багато нового не тільки зовні, але і в мені особисто. Інші погляди на буденні речі, окреслення нових цінностей, по-іншому розставляю пріоритети, виставляю нові цілі. Тому цей досвід обміну для мене безцінний.

Ольга Грищук

Перш за все, хотілось відкрити для себе щось нове. Європа – це двері в новий світ і коли ти відкриваєш для себе ці двері, ти просто розумієш, що можеш досягнути більшого. Коли ми потрапили в Польщу для нас це було певне потрясіння. Наша Україна досить розвинута держава але перебуваючи в Польщі ми зрозуміли, що нам є ще куди рости і до чого прагнути. Коли ми відвідали першу лекцію в Гуманітарно-природничий університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, було враження, що ми потрапили до себе додому. Все було дуже невимушено – атмосфера, розмова польскою мовою, яку ми вивчили безпосередньо перебуваючи в Польщі. Тому я рекомендую взяти участь у програмі, поїхати в Польщу та відкрити для себе нові можливості.

Дмитро Пантік        

За час навчання я отримав нові знання з управління та економіки, удосконалив своє знання польської мови, отримав також сертифікат рівня B2, познайомився з польською культурою і традиціями. Викладачі AGH ставились дуже лояльно до нас, українців, і намагались пояснити речі таким чином, аби уникнути мовного бар’єру. Загалом, від навчання в AGH я отримав тільки позитивні враження, як і від міста Краків, яке, на мою думку, є одним з найкрасивіших міст Європи.

Федір Кривицький

Мені пощастило взяти участь у семестровому обміні з Поморською Академією в Слупську. Слупськ – спокійне та затишне невелике місто на півночі Польщі, неподалік Балтійського моря. Жителі Слупська надзвичайно привітні, адже ніколи не відмовляють у проханні показати дорогу або допомогти з валізами. Я за перший тиждень навчання встигла потоваришувати зі студентами з Херсона та Харкова. Мене приємно вразило те, що з нами вони намагаються спілкуватися українською, більше того ‒ просять частіше з ними говорити, аби вони покращували свій рівень знань і могли практикувати з носіями мови. Кожному іноземному студенту пропонуються курси польської мови, завдяки яким буде легше знайти роботу та комунікувати з польськими одногрупниками.

Ольга Ройко

Пам’ятаю той момент, коли нам розповіли, що в нас є можливість подвійного диплому: мені ця ідея відразу сподобалась. І ось я в Ченстохові. Навчання є не надто важким, а доволі цікавим. Викладачі і студенти дуже привітні. Хочеться декілька слів присвятити місту, яке вночі просто неперевершене. Я дуже задоволена, що скористалась такою можливістю, і тепер, окрім українського диплому, отримую ще й європейський.😉

Юлія Литвицька

Коли нам повідомили про можливість навчатися в Польщі за програмою «подвійний диплом», мені ця ідея сподобалась, але, чесно кажучи, на той момент я не планувала їхати за кордон, мене лякала велика відстань та незнання мови, але викладачі мого факультету мені розповіли плюси цієї програми та мої можливості після закінчення навчання. Після приїзду в Ченстохову я ні разу не пошкодувала, що скористалась можливістю. Мені дуже подобається навчання в університеті, дуже привітні і толерантні до студентів викладачі, хороші одногрупники, які завжди допомагають зрозуміти, що від нас вимагають, а також вражають хороші умови проживання в гуртожитку. Загалом мені подобається навчання в Польщі, і я з радістю буду радити кожному, хто отримає таку можливість.😊

Інна Боса

Польща – гарна країна і навчання в ній відкриває багато перспектив. Перш ніж говорити про навчання, хочу сказати, що я зовсім не планувала навчатися за кордоном. Але програма подвійного диплому, яку нещодавно відкрили на моєму хімічному факультеті, все-таки зацікавила. Хоч було трішки страшно, але й втратити таку можливість було б дуже шкода. Щодо навчання в Університеті імені Яна Длугоша у Ченстохові: навчання тут за навантаженням нагадує СНУ, але розклад пар є трішки інакшим: є і великі перерви між заняттями, під час яких можна спокійно пообідати, і заняття, що починаються в другій половині дня. Крім того, є вдосталь вільного часу як на навчання, так і для прогулянки по місту. Викладачі приємні і ставляться до нас лояльно, а польські одногрупники дуже хороші і завжди можуть допомогти.🤗

Ангеліна Заянчковська

Навчання за кордоном, зокрема в Польщі, – це, безумовно, великий плюс для молоді: інша країна, нові знайомства, нові можливості і величезний досвід! Переваги саме цієї країни в тому, що Польща має дуже багату культура та історію. Її архітектура, різні замки, костели, музеї, церкви, а іноді і звичайні будинки – це просто кайф. Польська мова – подібна до української, тому є легкою для вивчення. Ще одна величезна перевага для студентів – порівняно низькі ціни на продукти та проживання. Університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові – це досить престижний навчальний заклад у Польщі. Тут і лояльні викладачі, і хороші одногрупники, які з розумінням ставляться до студентів-іноземців та допомогають в різних ситуаціях. Пари починаються не завжди вранці, тобто є вдосталь часу для вивчення матеріалу, мови та культури країни. Це все – дуже круто, і я вдячна своєму університету за таку можливість у житті.

Аліна Чернюшок

Якщо говорити загалом, то навчання за кордоном – це великий шанс, який в майбутньому нам відкриє більше можливостей. Саме це і надихнуло мене на такий крок. Так, зараз я задоволена і не шкодую, що вирішила навчатись в Польщі, бо крім того, що ми отримаємо диплом європейського зразка, то ще й маємо можливість знайти нових друзів, познайомитись з новою культурою і звичаями. Незнання мови не стало перешкодою для навчання, адже польська мова досить легка на сприйняття і також легка для вивчення, головне мати стимул і бажання. Приємно вразило ставлення до нас викладачів і студентів – це значно полегшило нашу реабілітацію в чужій країні. Навантаження таке, що дає нам можливість і навчатись, і відпочивати. Також варто згадати і про хороші умови в гуртожитках. Отож, якщо у вас з’явиться можливість навчання за кордоном – не втрачайте її! Не бійтесь спробувати щось нове.

Катерина Хільковець