Academic mobility

ENG

Lesya Ukrainka Volyn National University implements annual academic semester mobility with the Pomeranian Academy in Slupsk and the Jan Dlugosz University in Czestochowa (Poland).

UKR

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки щорічно здійснюється семестрова академічна мобільність із Поморською академією в Слупську та Гуманітарно-природничим університетом імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща).


СТУДЕНТ ФАКУЛЬТЕТУ ІСТОРІЇ, ПОЛІТОЛОГІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ЄВГЕН ДАЦЮК – ПРО НАВЧАННЯ В ПОМОРСЬКІЙ АКАДЕМІЇ В СЛУПСЬКУ

Студент факультету історії, політології та національної безпеки Євген Дацюк – про навчання в Поморській академії в Слупську

Академічна мобільність для студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки – це можливість поєднувати навчання в Україні та за кордоном. Така програма діє вже не перший рік. Тому я вирішив узяти участь у семестровому академічному студентському обміні між Волинським національним університетом імені Лесі Українки і Поморською академією в Слупську (Республіка Польща). Було дуже цікаво на власному досвіді відчути особливості навчання за кордоном.

Викладачі в академії лояльні, відкриті та розуміючі люди. Вони охоче допомогли мені адаптуватися. У період карантину навчання відбувалося через програми Mesenger, Zoom, Moodle, Google Meet. Практичні заняття відбувалися із показом презентацій під час відповідей студентів.

Студент факультету історії, політології та національної безпеки Євген Дацюк – про навчання в Поморській академії в Слупську

За період навчання була змога відвідати низку історичних місць Республіки Польща. Також я взяв участь у баскетбольному турнірі, організованому SWFiS (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu). Окрім того, працював волонтером у «Bałtycka Biblioteka Cyfrowa», у відділі діджиталізації, допомагав в оцифровуванні фондів і публікації їх у мережі та з перекладом на українську мову.

Усі набуті знання планую використати в науковій роботі. Варто також відзначити, що щоденне спілкування із носіями мови дуже допомагає у вивченні польської.

Для усіх, хто ще сумнівається, відверто скажу, що навчатись у двох університетах реально, якщо є бажання. Дуже дякую деканові факультету історії, політології та національної безпеки Ярославові Богдановичу Ярошу, заступникові декана з виховної роботи, молодіжної політики та соціальної роботи Іванові Петровичу Рудянину, відділу міжнародних зв’язків і його начальникові Владиславові Вікторовичу Коломечюку за допомогу в комунікації з Поморською академією, а також моїм викладачам, які завжди ставились із розумінням і йшли на контакт.

Студент факультету історії, політології та національної безпеки Євген Дацюк – про навчання в Поморській академії в Слупську

Крутий шанс, який я використав і краще зрозумів як мені потрібно рухатись у професійному плані. Отже, не бійтеся та не лінуйтеся і скористайтеся студентськими можливостями по максимуму!

Євген ДАЦЮК,
студент факультету історії,
політології та національної безпеки