Upcoming Opportunities №17

Стипендії імені Фулбрайта для молодих викладачів та дослідників

З радістю повідомляємо про початок приймання заявок для участі в конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта на 2024–2025 академічний рік для молодих викладачів та дослідників.

У конкурсі можуть брати участь особи віком до 45 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.

Тривалість гранту – 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проєкти – дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують:

  • щомісячну стипендію
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури
  • медичне страхування
  • квиток в обидва боки

Дедлайн: 1 листопада 2023 року.

Детальніше за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=stypendiji-imeni-fulbrajta-dlya-molodyh-vykladachiv-ta-doslidnykiv-2


Стажування в European University Institute

Щороку European University Institute (EUI) публікує новий перелік стажувань для мотивованих талантів із різними академічними та професійними досягненнями.

Це унікальна можливість працювати в обраній вами сфері, будувати свою кар’єру в міжнародній та мультикультурній дослідницькій організації зі світовою академічною репутацією, водночас насолоджуючись культурними, соціальними та розважальними можливостями в одному з найяскравіших міст світу, Флоренції (Італія).

EUI пропонує два типи стажування:

  • Оплачуване стажування тривалістю один рік, або;
  • Неоплачуване стажування з максимальною тривалістю 3 місяці, в тому випадку, коли стажування є обов’язковим у рамках навчання в університеті.

Кандидати повинні:

  • Бути громадянами держав-членів Європейського Союзу або країн-кандидатів. Обмежена кількість громадян держав, що не є членами ЄС, може бути прийнята на основі конкретної угоди;
  • Володіти хорошим рівнем знання англійської мови (рівень CEFR: B2 або вище) і задовільним знанням іншої мови Європейського Союзу;
  • Завершити перший цикл університетського навчання та отримати повний ступінь або його еквівалент до дати закінчення прийому заявок.
  • Отримати свій останній університетський диплом не раніше ніж за три роки до кінцевого терміну подачі заявок.

Оплачуване стажування передбачає грант у розмірі 1340 євро на місяць, а також відшкодування витрат на проїзд, понесених на початку та в кінці стажування.

Кінцевий термін подачі заявок: 15 липня 2023 року

Більше інформації за посиланням: https://www.eui.eu/About/JobOpportunities/Traineeships


Підтримка культурно-освітніх організацій, які постраждали від війни

Через війну росії проти України робота митців, працівників культури, ЗМІ та громадських ініціатив перебуває під загрозою.

Щоб допомогти, Goethe-Institut пропонує українським культурним організаціям до 25 000 євро на реалізацію проєктів. Ініціативу потрібно втілити до кінця 2023 року.

Програмою опікується Goethe-Institut у рамках проєкту «Стабілізаційний фонд культури й освіти». Це одна з тисяч можливостей ЄС для українців.

Ви можете отримати до 25 000 євро на проєкт, який:

  • підтримує культурний обмін шляхом мистецьких проєктів, заходів і програм, організації заходів і розробки програм для збереження культурної спадщини, охорони культурних цінностей;
  • націлений на структурну підтримку: підвищення кваліфікації, цифровий розвиток, формування мереж або витрати на обладнання, персонал і реконструкцію;
  • сприяє створенню захищеного простору для переміщених митців та мисткинь, а також  інституцій в рамках України.

Організатори чекають на заявки від українських культурних організацій, які працюють у сфері театру, танцю, кіно, музики, літератури, образотворчого мистецтва, перформансу, архітектури, бібліотек та музеїв.

Дедлайн: 26 липня 2023 року.

Більше інформації на сайті: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/539


Стипендія уряду Австралії RTP (міжнародна)

Фінансована урядом Австралії та оцінена в 129 000 доларів США, стипендія Програми наукової підготовки (RTP) покриває плату за навчання та витрати на проживання для підтримки видатних міжнародних студентів-дослідників.

Кандидат повинен:

  • бути іноземним студентом;
  • бути студентом, який вже вступив або вступає в міжнародну аспірантуру;
  • мати видатні результати в навчанні та дослідницький потенціал (дослідницькі публікації високо цінуються);
  • отримати запрошення на навчання або вже бути зарахованим на магістратуру чи аспірантуру в Сіднейському університеті.

Стипендія RTP становить $37 207 на рік (ставка 2023 року). Міжнародна стипендія RTP надає кошти для покриття витрат на проживання та лікування за кордоном, а також компенсацію плати за навчання (тобто плата за навчання не стягується).

Дедлайн: 15 вересня 2023 року.

Більше інформації за посиланням: https://www.sydney.edu.au/scholarships/domestic/postgraduate-research/australian-government-research-training-program.html#USYDIS