GFPS: навчання за обміном у Німеччині

Стипендіальна програма пропонує:

• місячну стипендію у розмірі 934 євро;
  • можливість провести один семестр навчання в державному університеті на вибір у Німеччині, а також підтримку при зарахуванні;
  • безкоштовну участь у двох наукових та культурних семінарах (на початку та в кінці семестру);
  • Можливість реалізувати свій науковий проєкт.

Подавати заявки на конкурсний відбір можуть студенти, які:

• мають українське громадянство;
  • навчаються на очній формі навчання;
  • мають активну громадську позицію та поділяють європейські цінності;
  • вільно володіють німецькою мовою (B2);
  • не старші 26 років;
  • відповідають вимогам Посольства Німеччини в Києві або мають посвідку на проживання в Німеччині;
  • не брали участь у стипендіальній програмі у Німеччині більше одного семестру.

При подачі заявки на стипендію заявників просять вказати три міста, в яких вони хотіли б навчатися. Наскільки це можливо, вподобання стипендіатів будуть враховані – однак, побажання не завжди можуть бути виконані. Це залежить від діяльності місцевих груп GFPS, а також від можливості співпраці з відповідним університетом.

Для участі  вам потрібно:

• Резюме;
  • Мотиваційний лист німецькою мовою — до однієї сторінки;
  • Короткий опис ідей семестрового проєкту;
  • Довідка з університету про середній бал, отриманий на момент подачі заявки, або копія диплому про вищу освіту;
  • Сертифікат, який підтверджує рівень володіння німецькою;
  • Довідка з університету про зарахування на навчання;
  • Якщо є, коротка рекомендація з університету або громадської організації українською, німецькою або англійською мовою.

Конкурсний набір проводиться у два етапи:

• Формальна та змістовна оцінка письмових заявок
  • Інтерв’ю (німецькою мовою) онлайн із кандидатами, чиї заявки на стипендії отримали найкращу оцінку на першому етапі процедури.

Дедлайн: 31 жовтня 2023 року (для літнього семестру), 30 квітня (для зимового семестру)

Більше за посиланням: https://www.gfps.org/uk/stipendien/deutschland-studium/ukraine/