Future Ukraine: Дослідницькі гранти для українських магістрантів та дослідників – DAAD

В рамках програми фінансується наукова діяльність висококваліфікованих українських випускників, докторантів та викладачів для короткострокових наукових стажувань у Німеччині з метою зміцнення співпраці між українськими та німецькими ЗВО та надання молодим українським вченим доступу до дослідницької інфраструктури в Німеччині. Метою програми є підтримка українських університетів та надання молодим науковцям можливості зробити свій внесок у відновлення України та її наукового ландшафту.

Хто може подавати заявки?

Висококваліфіковані українські магістранти, докторанти, аспіранти , викладачі університетів, які працюють/навчаються у вищих навчальних закладах України, незалежно від країни, в якій вони наразі проживають.

Програма надає фінансування для наукового перебування в державному або визнаному державою вищому навчальному закладі чи неуніверситетській науково-дослідній установі в Німеччині, яке здійснюється у координації з науковою організацією/науковим керівником у Німеччині.

Тривалість фінансування:

• Фінансування надається на період від одного місяця до максимум шести місяців. Будь ласка, вкажіть у своїй заявці, на який термін ви бажаєте отримати фінансування. Період фінансування буде визначено під час відбору кандидатів відбірковою комісією. Комісія бере до уваги ваш робочий план.
  • Можливий період фінансування: 01.03.2024 – 31.01.2025.

Залежно від академічного рівня, щомісячні виплати складають:

• 934 євро – для студентів магістратури;
  • 1300 євро – для докторантів;
  • 2000 євро – для постдоків;
  • 2150 євро – для досвідчених дослідників з докторським ступенем та викладачів університетів;
  • 2300 євро – для професорів.

Кінцевий термін подачі заявки: Заявки мають бути подані щонайменше за три місяці до запланованого дослідницького перебування.

Документи, необхідні для подання заявки:

• Онлайн-заявка на участь у конкурсі;
  • Повне резюме в табличній формі (макс. 3 сторінки);
  • Список опублікованих публікацій (макс. 10 сторінок), якщо такі є;
  • Дослідницька пропозиція, а також презентація попередніх наукових досліджень (максимум 5 сторінок). Пропозиція – це детальний і точний опис дослідницького проекту, який був узгоджений з науковим керівником у Німеччині;
  • Графік запланованої дослідницької роботи (робочий план);
  • Підтвердження наукового керівництва з боку приймаючої академічної установи в Німеччині; підтвердження повинно стосуватися вашого проекту та запевняти, що приймаюча установа в Німеччині надасть вам робоче місце;
  • Диплом про останню вищу освіту із зазначенням підсумкових оцінок або диплом доктора філософії;
  • Інші документи, що підтверджують вашу заявку (наприклад, довідки з місця роботи, підтвердження стажування або волонтерської роботи тощо);
  • Підтвердження знання мови дослідження (німецька, англійська або інша);
  • Підтвердження приналежності до українського вищого навчального закладу;
  • Підтвердження українського громадянства або посвідки на постійне проживання;
  • Німецький або англійський переклад документів, поданих будь-якою іншою мовою (засвідчення не вимагається).

Процедура подання заявки відбувається онлайн через портал DAAD: https://www.daad-ukraine.org/uk/propozitsiyi-finansovoyi-pidtrimki/stipendialna-baza-danih-daad/stipendien-datenbank-uk/?type=a&origin=17&target=17&q=&status=4&subject=0&onlydaad=1&ph=1&language=en&detail_to_show=57650857&fbclid=IwAR3SuVcvgD2Knr-WERVGxgaN-we7TxI-KXcNrf9bCrCkGUkPayzbYFNU9RM#apply